Nápověda menu

Co dalšího mít na paměti při plánování obsahových kampaní

Vliv Opt-in

V souvislosti s opt in a kvůli očekávanému konci cookies 3.stran počítejte s tím, že dosah retargetingových kampaní bude klesat.

Případný propad doporučujeme kompenzovat jinými cíleními (Vlastní seznamy zákazníků, Dynamický retargeting návštěvníků webů Seznamu, cílení na Zájmy o koupi a Zájmy, případně další).

Vliv Google Analytics

Výkon obsahových kampaní doporučujeme vyhodnocovat pomocí nástroje Google Analytics (GA), který umožňuje více detailní pohled na cestu návštěvníka za konverzí.

Podíl Obsahové sítě na konečných konverzích bývá pohledem last-click atribuce často podhodnocený. To proto, že reklama Obsahové sítě může v mnoha případech stát na začátku nebo uprostřed konverzní trasy, nikoliv na jejím konci.

K analýze trasy návštěvníka za konverzí využijte v GA přehledy Nejčastější konverzní trasy a Vícekanálové cesty – Asistované konverze. Tento přehled uvádí, u kolika konverzí daný kanál asistoval, kolik konverzí vyvolal a kolik konverzí dokončil.

Vliv na vyhodnocování kampaní v GA má také to, jaký atribuční model zvolíte. Doporučujeme si o atribučních modelech přečíst více v nápovědě Google Analytics.

Plánování behaviorálně cílených kampaní

Pokud jsou vaše obsahové kampaně založené především na behaviorálním cílení – Zájmy, Zájmy o koupi a Retargetingu – pro maximalizaci zásahu doporučujeme využít vedle běžných obsahových kampaní také Jednoduchou obsahovou kampaň.

Jednoduchá obsahová kampaň se zobrazuje převážně uživatelům, kteří nedali souhlas s cílenou reklamou, mají blokované cookies nebo z jiných důvodů nevstupuje do aukce behaviorálně cílená reklama – tím rozšiřuje zásah stávajících obsahových kampaní. Cena za proklik bývá výrazně nižší oproti ostatním obsahovým kampaním.