Nápověda menu

Krok 4: Vytvořte reklamní sestavu

Po založení kampaně vytvořte reklamní sestavu/sestavy.Je důležité si sestavy také správně pojmenovat. Díky tomu v nich budete mít přehled i při větším počtu a budete je moci snadno filtrovat podle názvu.

Lookalike seznamy doporučujeme mít přiřazené vždy v samostatné sestavě, oddělené od ostatních typů cílení. V případě použití s jinými cileními, bude systém cílit na jejich průnik.

Zadejte max. CPC/CPT sestavy

V nastavení sestavy zadejte maximální cenu za proklik / cenu za tisíc zobrazení podle toho, jaký platební model jste zvolili v nastavení kampaně.V případě Lookalike cílení doporučujeme využívat platební model CPC.

Doporučení k nastavení max. CPC/CPT

S vyšší max. CPC/CPT roste zásah uživatelů – s vyšší max. CPC/CPT spíše oslovíte v požadované frekvenci zobrazení zadanou cílovou skupinu a dosáhnete svého cíle.

Dbejte na to, aby byl dostatečný poměr mezi max. CPC/CPT a nastaveným denním rozpočtem. Podívejte se, jaký poměr denní rozpočet : maximální CPT/CPC doporučujeme dodržet.

Možnosti úpravy frekvence zobrazení uživateli

Maximální frekvenci zobrazení jednomu uživateli za den či týden můžete upravovat nejen pro celou kampaň, ale i pro jednotlivé reklamní sestavy. Systém se řídí hodnotou nastavenou na nejnižší možné úrovni – pokud je frekvence zadaná u kampaně i reklamní sestavy, systém se bude řídit hodnotou zadanou u reklamní sestavy.

Doporučení k nastavení frekvence zobrazení najdete v předchozí kapitole.